Adriana Gulíšková

O autorke

O autorke

Narodila sa 20. novembra 1981 v Skalici, v znamení Škorpióna.V detstve mala len zriedkavo potrebu hrať sa s bábikami. Oveľa viacej ju zaujímali stavebnice, autíčka a v neposlednom rade knihy. Len čo sa naučila čítať (pred nástupom do školy), behala s leporelami a dokola si hundrala báseň Rázusovej – Martákovej: „Vyšli húsky dlhým radom, ešte bola ranná rosa. Keď sa pohli kúsok za dom, jedno húsa stratilo sa..“ K čítaniu sa postupne pridávalo písanie. Od prvotných čarbaníc, neskôr znakov, tvarom nápadne pripomínajúcich písmená, prešla k slovám a vetám, ktoré začali dávať zmysel a dokonca sa na svojich koncoch navzájom podobali zvukmi. Tak vznikali prvé veršovačky, básne.
Žije v presvedčení, že sa nedá existovať bez peňazí, no tým hlavným motorom, čo hýbe svetom, je láska. Preto je práve ona inšpiráciou v jej písaní. Takmer všetky básne sú venované tajným, nenaplneným, fiktívnym či skutočným láskam.
Má rada encyklopédie, fotografie z vlastného objektívu, zvuk klavíra a huslí, no predovšetkým šum lístia, kvapky dažďa klopkajúce na okná, spev mora a vtákov. Obľubuje vône lúčnych kvetov, ihličia a čistoty. Rada chodí do prírody, skúma jej detaily, krásy i drobné nedokonalosti, rada sleduje svetlá nočného mesta. Má strach zo smrti, ľudskej hlúposti, neúprimnosti, pokrytectva a večnej samoty. V roku 2012 jej vyšla básnická zbierka Po kvapkách.

04.02.2013 21:47:30
zdenka_lacikova
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one