Podujatia 2012 a 2013

4. októbra sa pred zvedavé publikum postavila pesničkárka Horana. Do Mestskej knižnice v Hodoníne ju pozval jej dlhoročný priateľ spisovateľ Juraj Jordán Dovala, ktorý podujatie moderoval. Horana hovorila o svojom  hľadaní zmyslu a spôsobu života, o svojom štúdiu, ale divákov zaujala predovšetkým strhujúcim hudobným výkonom, v ktorom s predstavila po boku svojho syna Janka.
21. 9. 2012 sa v Prahe konal už 98. poetický večer primeraných depresií. Predstavila sa tu aj členka KAPL Adriana Gulíšková.
Večer primeraných depresií.jpg
Autorské čítanie.jpg
5. augusta usporiadala Městská knihovna Hodonín Autorské čítanie pri fontáne v Hodoníne. Podujatie otvorila riaditeľka knižnice Mgr. Hanka Šimonová. Na schodoch mestskej radnice privítal hostí básnik z Kruhu autorov Hodonínska Juraj Jordán Dovala. Pôvodné  verše postupne zarecitovali poeti Zdenka Laciková, Vladimír Petrovič a Jarmila Moosová s Jirkom Hubáčkom čítali okrem svojich básní aj úryvky z novučičkej knihy Juraja Dovalu Som Husákovo dieťa, ktorá vyšla vo vydavateľstve Limerick.
DSC_0003.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0009.jpg
DSC_0013.jpg
DSC_0017.jpg
DSC_0018.jpg
DSC_0028.jpg
DSC_0031.jpg
DSC_0032.jpg
4. augusta sa v kongresovej sále hodonínskych kúpeľov stretli účastníci  1. ročníka Letného medzinárodného poetického festivalu Po stranách Moravy. Podujatie organizovali literárne skupiny Kruh autorov Hodonínska a Klub  autorov a priateľov literatúry zo Záhoria a na príprave participovali Lázně Hodonín, Městská knihovna Hodonín, Prírodné liečebné kúpele Smrdáky a Záhorská knižnica Senica. Bohatému programu nechýbala pestrosť. Postarali sa o ňu mnohí hostia, mladí aj renomovaní básnici s autorským čítaním, ale i prozaici...
Babacek Pavel o.jpg
Cenek Jiri o.jpg
Damborsky Oldrich o.jpg
Diskusný klub o.jpg
Vaculovic Petr o.jpg
Grznarova Gabriela o.jpg
Hort Jiri.jpg
Hostia o.jpg
21. 7. sa konal už tretí Literární večer na Cihelně v moravskej obci Lužice. Podujatie usporiadala Obec Lužice, BAHAMI a Literárny kruh autorov Hodonínska. Moderátorom večera bol  Michal Oliva. Stretnutie sa uskutočnilo  v rámci Lužického leta. Z klubov KAPL a KAH sa predstavili básnici Laco Špánik, Michal Oliva, Jirko Hubáček a okrem nich zo svojej tvorby čítal Jaroslav Jurčák a Žaneta Voldáčková. Hudobný sprievod zabezpečila skupina TEMPUS.

Kratučká fotoreportáž z podujatia trošku približuje atmosféru večera.
Tempus 21.7.2012 067.JPG
Tempus 21.7.2012 068.JPG
Tempus 21.7.2012 069.JPG
Tempus 21.7.2012 108.JPG
III Literární večer.jpg.jpeg

12. júla sa v bratislavskej knižnici na Kutuzovovej ulici uskutočnila beseda s poetmi Ivanom Eduardom Hnátom a Zdenkou Lacikovou. Básnici predstavili svoje verše v autorskom čítaní a rozhovorili sa nielen o tvorbe, ale aj o vzťahoch a napokon sa do rozhovoru v živej diskusii zapojili aj ostatní účastníci besedy. Podujatie moderovala Mgr. Jana Vozníková, riaditeľka knižnice Bratislava Nové Mesto a hudobnými vstupmi ho spestrila flautistka Janka Stehlíková.

beseda 023.jpg
beseda 027.jpg
beseda 032.jpg
beseda 001.jpg
beseda 005.jpg
beseda 015.jpg
beseda 016.jpg
Projektový deň

Projektový deň

Pred koncom školského roka sa v Základnej škole v Kopčanoch predstavila spisovateľka Zdenka Laciková žiakom školy v rámci projektového dňa.

7. júna sa v Záhorskej galérii v Senici uskutočnila prezentácia knihy Alice Náhlikovej Básničky do detskej izbičky, ktorú vydalo Vydavateľstvo Príroda. K bohatému programu prispel súbor Sadováčik, piesne známe zo Zlatej brány, pri ktorých svoju žiačku sprevádzala Mgr. Gáfriková, ale aj prednes detských recitátoriek. Hostí pozdravil riaditeľ galérie PhDr. Zajíček i riaditeľka Záhorskej knižnice Mgr. Soukupová. Autorka a redaktorky vydavateľstva porozprávali, ako kniha prišla na svet a niečo o jej zrode prezradil aj ilustrátor Ján Vrabec. Tútorkou knihy sa stala poetka Zdenka Laciková.
DSC_0012.jpg
DSC_0016.jpg
DSC_0017.jpg
DSC_0025.jpg
DSC_0037.jpg
DSC_0044.jpg

5. júna sa v senickej základnej škole na Mudrochovej ulici konala beseda so spisovateľmi. Žiaci  8.B a 9.B triedy sa stretli s básnikmi Vladimírom Petrovičom a Ivanom Eduardom Hnátom, ktorí rozprávali o svojom živote a poetickej tvorbe. Autori z literárneho KAPL sa žiakom predstavili aj prostredníctvom zaujímavých prezentácií.

Snímek 001.jpg
Snímek 003.jpg
Snímek 007.jpg
Snímek 014.jpg
22. mája sa žiakom 6. a 8. ročníka v ZŠ Brodské prezentovali so svojimi veršami básnici Ivan Eduard Hnát a Zdenka Laciková. Žiaci recitovali ukážky z ich tvorby, predstavili projekty, ktoré si o poetoch pripravili a po besede nasledovala autorská autogramiáda.  
Na besede sa recitovalo.jpg
Predstavenie autorov.jpg
Šiestaci a ôsmaci na besede s poetmi.jpg
Zaznela aj báseň Ivana Eduarda Hnáta.jpg
Autorské čítanie.jpg
Spoločná fotografia.jpg
Autorské čítanie 2.jpg
Autogram.jpg
Záverečné rozdávanie autogramov.jpg
KAPL v Lábe

KAPL v Lábe

3. apríla sa predstavili dvaja členovia KAPL spoločnú antológiu klubu, ale prezradili aj niečo o tom ako tvoria a zaujímavosti zo svojho života. V rámci literárnej besedy sa stretli so žiakmi
v Základnej škole v Lábe.
29. marca sa uskutočnila v ZŠ Bernolákova v Holíči literárna beseda s Ivanom E. Hnátom a Zdenkou Lacikovou. S autormi sa stretli žiaci 2. stupňa a učitelia slovenského jazyka.
Obaja autori.jpg
Matej prednášal.jpg
Publikum.jpg
Čítačka.jpg
Autorská recitácia.jpg
Autogram.jpg
28. marca sa v Záhorskej galérii v Senici konal literárny večer s názvom Zoznámme sa. V autorskom čítaní sa predstavili básnici Ivan Hnát, Ján Rak, Laco Špánik, Vladimír Petrovič, Adriana Gulíšková a Zdenka Laciková, ktorých privítala riaditeľka Záhorskej knižnice Mgr. Katarína Soukupová a riaditeľ Záhorskej galérie PhDr. Štefan Zajíček.  S recitáciou básní vystúpila PaedDr.Helena Martinková a s hudobným sprievodom Peter Kovárik. Pre poetov napísal a zarecitoval svoje nové verše senický básnik Pavol Stanislav.
Mgr Soukupová pri vítaní hostí.jpg
Moderátori stretnutia.jpg
Peter Kovárik zažiaril.jpg
Porada pred podujatím.jpg
L Špánik a J Rak - typickí poeti.jpg
Recitácia I E Hnáta.jpg
Senický bard P Stanislav.jpg
V podaní H Martinkovej verše zneli krásne.jpg
PhDr Zajíček pri záverečnom poďakovaní.jpg
Básnik V Petrovič.jpg
Účinkujúci.jpg
Poetky A Gulíšková a Z Laciková.jpg
27. marca sa so žiakmi druhého stupňa Základnej školy Čáry stretli básnici z KAPL PaedDr. Ivan Eduard Hnát a Zdenka Laciková. V rámci literárnej besedy prezradili poeti žiakom niečo zo zákulisia svojej tvorby aj svojho života a v autorskom čítaní im priblížili svoje verše.
DSC_0001.jpg
S Chémiou.jpg
O hudbe aj poézii.jpg
Poďakovanie.jpg
Po besede.jpg

V krásnych priestoroch knižnice Domu rozvoja vidieka v obci Chrabrany sa 23. marca stretli čitatelia so Zdenkou Lacikovou - spisovateľkou, ktorá je rodáčkou z Topoľčian. Poetka širokému spektru poslucháčov – od predškolákov z MŠ, žiakov ZŠ až po dospelých čitateľov – predstavila svoju tvorbu v autorskom čítaní.

DSC_0082.JPG
DSC_0085.JPG
DSC_0086.JPG
DSC_0091.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one