Podujatia 2012 a 2013

Autori.jpg
Pri príležitosti mesiaca knihy 21. 3. privítali žiaci základnej školy v obci Čáry dvoch spisovateľov pôsobiacich v regióne. Žiakom 7. - 9. triedy svoju tvorbu predstavili poeti Vladimír Petrovič a Ladislav Špánik. Obaja zaujímavo rozprávali o svojich literárnych začiatkoch, o vzniku ich diel i o tom, čo pripravujú do budúcnosti. Žiaci ich zasa zasypali množstvom zvedavých otázok, na ktoré s radosťou odpovedali.
DSC_0005[1].JPG
Beseda v Skalic

Beseda v Skalic

DSC_0010[1].JPG
DSC_0012[1].JPG
14. marca sa v Základnej škole na Vajanského ulici v Skalici uskutočnila beseda s poetkou Zdenkou Lacikovou. Podujatie zorganizovala Mgr. Edita Černá, zástupkyňa riaditeľa školy pre II. stupeň. Okrem veršov, ktoré zazneli, reagovala autorka na mnohé otázky o jej tvorbe. 
V týchto dňoch vyšla Zdenke Lacikovej trinásta básnická zbierka. Knižka, určená deťom, nesie názov Šla dážďovka na ryby. Vydala ju Forza Slovakia, s. r. o., grafickú úpravu zabezpečil Miroslav Kraner a jazykovú korektúru Mgr. Milka Ružičková.
U Milky.jpg
20. 12. 2012 sa v Kopčanoch uskutočnilo stretnutie väčšiny členov KAPL a v rámci spoločného večera sa básnici zapojili do štyroch tvorivých literárnych dielní.
DSC_0056.JPG
DSC_0057.JPG
DSC_0060.JPG
DSC_0061.JPG
DSC_0066orez.jpg
DSC_0067.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0071.JPG
11. decembra sa v Základnej škole v Popudinských Močidľanoch uskutočnila netradičná hodina literárnej výchovy. Poetka Zdenka Laciková prostredníctvom autorského čítania predstavila žiakom svoju novú knihu básní s názvom Šla dážďovka na ryby.
14. novembra sa v  Prietržke uskutočnila beseda so spisovateľkou Zdenkou Lacikovou. Autorku privítala učiteľka Mgr. Zuzana Hodáňová zo ZŠ Prietržka a po prezentácii tvorby sa deti pustili do ilustrovania rozprávky O perníkovej chalúpke. Beseda s poetkou bola prvým stretnutím pri knihe, čítania rodičov a detí v knižnici sa plánujú opakovať v pravidelných cykloch.
DSC_0011.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0014.jpg
DSC_0026.jpg

Postiženi poezií

 Věřte nevěřte, ale nedám dopustit na libozvučnou slovenštinu. Jsem totiž příslušník generace, jež nostalgicky vzdychá po skvělých slovenských inscenacích v TV (ty pondělky). I proto jsem v Broumově na srazu česko-polských básníků zajásal, když jsem objevil tři Slováky..

Z Prahy 1.jpg
Z Prahy 2.jpg
Z Prahy 3.jpg
Z Prahy 4.jpg
Na túto knihu sme v klube trpezlivo čakali a gratulujeme autorke.  Adriana Gulíšková je talentovaná a ambiciózna poetka. Nech je jej kniha liekom a nech ju čitatelia užívajú po kvapkách...
Prezentácia básnickej zbierky sa konala 9. novembra v knižnici v Skalici a hudobným hosťom podujatia bol Petr Vaculovič.
Po kvapkách 1.jpg
po kvapkách 3.jpg
Po kvapkách 2.jpg
Po kvapkách 4.jpg

26. októbra sa v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie ankety Kniha Záhoria 2011. Víťazom ankety sa stal doc. Višváder František a kolektív s knihou Encyklopédia Suchohradu, na druhom mieste Ragač Radoslav s publikáciou Tereziánske delikatesy a tretiu priečku získal bývalý senický primátor Pavol Grimm s knihou Heligónka. Autori Antológie KAPL sa v čitateľskom prieskume umiestnili na 5. pozícii.

1. decembra sa v Jezuitskom kostole sv. Františka Xaverského v Skalici uskutočnil program Vianoce v slove a hudbe. Z KAPL predstavili svoje verše Ivan Eduard Hnát s Vladimírom Petrovičom a poéziu Laca Špánika predniesla recitátorka Milka Ružičková. Literárno-hudobný večer moderoval Palo Lelín Nemec, prezident ZSSR, ktorý pozval množstvo vzácnych hostí.
CIMG0700.JPG
CIMG0703.JPG
CIMG0705.JPG
CIMG0706.JPG
7. novembra sa v Stredisku kultúry na Vajnorskej v Bratislave uskutočnilo literárne stretnutie, kde predstavili svoje nové knihy dve autorky z Literárneho klubu Živena. Viera Vozníková pripravila pre čitateľov druhé vydanie esejí s názvom Rýchlokurz sebaobrany a Jana Vozníková debut  - zbierku básní Súhvezdia snov. Obe publikácie vyšli vo Vydavateľstve SEN. Program hrou na harfu sprevádzal hudobník Jakub Rizman.
25. októbra si žiaci a učitelia v ZŠ s MŠ Štefanov pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Pripravili podujatie s názvom Kľúč k minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Pri tejto príležitosti privítala riaditeľka školy Mgr. Zuzana Burdová v knižnici sochára Vladimíra Morávka, rodáka zo Štefanova a spisovateľku Zdenku Lacikovú. Umelci počas besedy odpovedali žiakom na mnohé otázky o svojej tvorbe a svoje verše predstavila aj žiačka školy Tatiana Dvorská, ktorá napísala báseň pre pána Moravčíka.
Od 19. - 21. októbra sa v českom meste Broumov uskutočnili 13. Dni poézie, ktoré boli súčasťou 8. umeleckého maratónu Strediska východočeských spisovateľov. Na podujatí vystúpili traja členovia KAPL - Laco Špánik, Vladimír Petrovič a Zdenka Laciková. Autori sa počas Dní poézie zúčastnili  na štyroch tvorivých dielňach a vystúpili v programe Čas farebného lístia v Kresliarni kláštorného gymnázia v Broumove. V sobotu predstavili svoju tvorbu počas literárneho večera, ktorý bol venovaný Z. W. Zurkovi v poľskom Mieroszowe.
V nedeľu 19. augusta sa v kaštieli na Duchonke uskutočnila beseda Zdenky Lacikovej s účastníkmi letného tábora. Spisovateľka deťom priblížila kuriozity z histórie regiónu prostredníctvom autorského čítania z knihy Studňa času.
Autorské čítanie.jpg
Na besede.jpg
Autogramy.jpg
12. októbra sa uskutočnilo stretnutie  poetky Zdenky Lacikovej so žiakmi v Základnej škole sv. Ladislava v Topoľčanoch. Žiaci školy vytvorili projekt, v ktorom oživili povesti z regiónu, ktoré autorka zozbierala a prebásnila v knihe Studňa času. Poetku na pôde školy privítala riaditeľka Mgr. Emília Andelová a žiakom ju predstavila zástupkyňa školy PaedDr. Katarína Korecová a knihovníčka Kvetoslava Vatrtová.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one