Podujatia 2012 a 2013

12. 12. sa v Holíči v priestoroch reštaurácie Jozef II. uskutočnil Poetický večer. Svoju tvorbu predstavili básnici z literárneho klubu KAPL – Klub autorov a priateľov literatúry. Počas večera odzneli verše Ivana Eduarda Hnáta, Vlada Petroviča, Laca Špánika, Zdenky Lacikovej, Ota Kroupu a svoju krásnu báseň prezentoval aj holíčsky básnik a publicista Anton Hupka.
unnamed.jpg
Spisovateľka a novinárka Dagmar Wagnerová je známa autorka básní určených deťom - Pávie oko, Kúzelný klobúk, Hviezda a kahanček, Dobrodružstvo so slnkom a leporelami pre najmenších. Zbierka aforizmov s názvom Potykajme si, Eros! je z iného súdka. Kniha vyšla vo vydavateľstve SEN, ilustrátorkou je Zdenka Laciková a prezentácia titulu sa uskutočnila v knižnici Bratislava - Nové Mesto 5. decembra.
DSC_0040.JPG
V októbri predstavil Klub a utorov a priateľov literatúry na Záhorí a FORZA SLOVAKIA, s. r. o. Antológiu KAPL na CD. Svoje verše nahrali v autorskom čítaní Adriana Gulíšková, Laco Špánik, Vladimír Petrovič, Ján Rak ml., Ivan Eduard Hnát, Pavol Nemec - Lelín, Zdenka Laciková a hosť z Moravy poetka Jarmila Moosová. Prezentácia CD sa uskutočnila v Jezuitskom kostole v Skalici.
A.jpg
17. októbra sa vo Veľkých Levároch uskutočnila vernisáž záhorských motívov Jaroslava Salaya. Podujatie sa konalo v kultúrnom dome a maliar tu predstavil tridsať svojich diel. Kurátorom výstavy bol PhDr. Zajíček, riaditeľ Záhorskej galérie v Senici a svoje verše zarecitovala poetka Zdenka Laciková.
JS1.jpg
JS2.jpg
JS3.jpg
(TASR) – Neprofesionálni básnici Slovenska a Čiech sa chystajú na svoje druhé stretnutie v rámci poetického festivalu Po stranách Moravy. Uskutoční sa 26. až 28. júla v Senici a v kúpeľoch Smrdáky za účasti zhruba štyroch desiatok autorov poézie oboch krajín.
PF.jpg
Deti zo Špeciálnej ZŠ a ZŠ v Šaštíne-Strážach mali tú česť, stretnúť sa 7. júna 2013 s pani spisovateľkou Zdenkou Lacikovou. Pre mnohých to bolo prvé stretnutie so spisovateľom vôbec, no určite im zostane dlho v pamäti. Besedy sa zúčastnila aj bývalá vedúca miestnej knižnice, pani Elena Ovečková, ktorá ochotne zopár básní predniesla. Pridala sa aj žiačka Patrícia Hricová, no zarecitovala nám aj pani spisovateľka. Celé toto stretnutie sa nieslo vďaka bezprostrednosti pani Lacikovej vo veľmi príjemnej atmosfére. Deťom porozprávala o sebe aj také veci, s ktorými by sa nie každý vedel pochváliť. Bola však veľmi milá, srdečná a najmä prirodzená. Stretnutie s ňou určite zopakujeme, aby sme umožnili tento krásny nevšedný zážitok aj ostatným deťom z nášho mesta.
Ľudka Machová
ŠS 2.JPG
5. júna sa v Záhorskej knižnici konala beseda so spisovateľkou Zdenkou Lacikovou. Na stretnutí s autorkou sa zúčastnil aj básnik Pavol Stanislav Pius zo Senice.
Senica.JPG
Forza Slovakia s.r. o. vydala v spolupráci s Vydavateľstvom SEN knihu Sviečky v pivnici, ktorú napísala kuvajtská spisovateľka a výtvarníčka Thuraya Al- Baqsami. Dielo o pohľade ženy na irackú inváziu bolo ocenené na 8. ročníku Trebbia Gala Benefit Evening a do slovenčiny ho preložila PhDr. Alžbeta Lančaričová.
Kniha Sviečky v pivnici.jpg
Chémia.jpg
Na stretnutí KAPL predstavil Ivan Eduard Hnát svoju novú knihu. Autor je členom Spolku slovenských spisovateľov a okrem tvorby odbornej literatúty píše poéziu. Jeho najnovšia knižka nesie názov Chémia. Publikácia slúži ako pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium na vysokých školách.
DSC_0115.jpg
DSC_0125.jpg
DSC_0130.jpg
DSC_0138.jpg
5. apríla sa konal 13. ročník literárneho podujatia s názvom Noc a Andersenom. Je to akcia na podporu detského čítania, ktorú usporiadavajú knihovníci a v knižnici v Zohore sa Noci s Andersenom zúčastnilo vyše 20 detí. Okrem vytvárania stromčekov šťastia a písania tajných želaní sa čitatelia v knižnici stretli s členkou KAPL poetkou Zdenkou Lacikovou.  
DSC_0002.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0014.jpg
9. apríla sa v Súkromnej základnej škole Štvorlístok v Skalici konala beseda so spisovateľkou Zdenkou Lacikovou. Na podujatí sa poetka stretla so žiakmi II. stupňa.  Stretnutie detí s autorkou zorganizovala Mgr. Viera Levočová. 
4. apríla 2013 sa v Senici konala Konferencia o histórii, ktorú usporiadalo Mesto Senica a Záhorské osvetové stredisko. Na podujatí prezentovali svoje príspevky dvaja členovia Klubu autorov a priateľov literatúry - Marián Náhlik a Mgr. Vladimír Petrovič. Predstavili sa v bloku Historická Senica - exkurzia dejinami.
DSC_0058.jpg
DSC_0061.jpg
DSC_0062 kopie.jpg
DSC_0068.jpg
Deň pred prázdninami 27. 3. prijala pozvanie do II. ZŠ v Holíči spisovateľka Z. Laciková. Vo vynovených priestoroch školskej knižnice sa stretla so žiakmi 3. ročníka. Deti počas besedy kládli množstvo otázok, pre autorku pripravili ilustrácie jej básní a recitovali verše z knihy Šla dážďovka na ryby. Podujatia sa spolu so žiakmi zúčastnil riaditeľ školy Mgr. Roman Švec aj učiteľky Mgr. Jana Zéthyová a Mgr. Mária Gortová.
Via Humana.jpg
26. marca sa na podujatí s názvom „Noc na VIA HUMANA“ so skupinou študentov stretli spisovatelia Vladimír Petrovič a Laco Špánik. Autori študentom predstavili svoju tvorbu a vysvetlili im proces vzniku básne. Zaujímavé rozprávanie doplnili tvorivou dielňou a študenti vytvorili krátke básnické aj prozaické texty.
DSC_0013.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0017.JPG
DSC_0019net.jpg
Obecný úrad Rovensko v spolupráci s Úniou žien usporiadal v sobotu 23.3.2013 v kultúrnom dome literárne podujatie k téme "Marec-mesiac knihy". V literárnom pásme sa predstavili občania Rovenska. Tento rok v rámci tradície predstavovania literárnych osobností Záhoria predstavili Zdenku Lacikovú - slovenskú poetku z Kopčian.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one