Poetická kaviareň

Poetická kaviareň

Vo štvrtok 9.12.2010 sa v Reštaurácii Valo v Holíči stretli priaznivci poézie a kvalitnej hudby. Klub autorov a priateľov literatúry (KAPL) pripravil autorské pásmo poézie a hudby nazvané Poetická kaviareň. Program moderoval Vlado Petrovič. V hudobno-poetickom pásme sa postupne predstavili všetci členovia KAPL – jubilujúci Ján Rak a Ivan Eduard Hnát, Adriana Gulíšová, Laco Špánik, Palo Lelín Nemec, Vlado Petrovič a Zdenka Laciková a recitátorky Milka Ružičková, Jarmila Rothová a Helena Martinková.

Foto: Milan Hollý

V piatok 29. 10. 2010 sa uskutočnila slávnostná prezentácia najnovšej - 10. básnickej zbierky Zdenky Lacikovej s názvom Studňa času. Hostí v priestoroch Tribečskej knižnice privítala knihovníčka pani Oľga Bujnová. Potom jej kolegyňa Zuzana Kubičková zarecitovala báseň Žochári, ktorá odhalila príčinu, prečo sú obyvatelia Topoľčian označení takouto prezývkou. Po autorskom príhovore zhodnotila prínos diela pre región poetka Gabriela Grznárová. Recitácie veršov sa zhostil študent Filip Bittara a v hudobnom vstupe sa predstavili Mikuláš Kopček s piesňou My Bonnie a Dušana Kopčeková, ktorá zahrala skladbu Love Story. O samotný akt predstavenia knihy verejnosti a slávnostné prestrihnutie pásky na zapečatenej knižke sa postaral starosta moravskej obce Hýsly pán Tibor Skalka. Čas autogramiády sa niesol vo veselej atmosfére, oživený hrou Františka Pešla na akordeón. Predstavená kniha Studňa času obsahuje 84 prebásnených povestí z okolia Topoľčian.

1.JPG
3.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
10.JPG
Kniha Záhoria 2009

Kniha Záhoria 2009

Dňa 6.10. 2010 sa v Depozite zámku v Holíči uskutočnilo vyhlásenie výsledkov čitateľskej ankety Kniha Záhoria 2009. Usporiadateľmi súťaže boli mesto Holíč, Záhorské múzeum Skalica, Záhorská knižnica Senica a Záhorská galéria Senica. Do ankety bolo nominovaných 32 titulov. Prvé miesto získala a Knihou Záhoria 2009 sa stala zbierka poézie Zdenky Lacikovej S krídlami básne, na druhom mieste sa umiestnila zbierka poézie  Eleny Kálkovej s názvom Iná, a tretie miesto získala zbierka básní Stretlo ma svetlo Evy Fordinálovej.

Už II. literárno–hudebný  tvorivý večer usporiadal v Múzeu vo Vacenoviciach Literárny kruh autorov Hodonínska. Svoju tvorbu tu predstavil Jiří Hubáček, Miroslav Koutný, Vladimíra Klimecká, Stanislav Hradil,  Michal Oliva a aj hudobné skupiny Potkaní sezóna z obce Lužice a Colorfly z Vacenovíc. Spomedzi zahraničných tvorcov prezentovali ukážky svojich textov Laco Špánik, Vlado Petrovič a Zdenka Laciková.

 

Vlaďka

Vlaďka

Michal

Michal

ja

ja

Standa

Standa

Jirko

Jirko

Potkaní sezóna

Potkaní sezóna

Laco

Laco

Vlado

Vlado

Colorfly

Colorfly

4. júna sa v depozite holíčskeho kaštieľa uskutočnila prezentácia knihy Trus natruc, ktorej autorom je Fero Rajec. Spisovateľovi, ktorý je členom KAPL, prišli k vydaniu nového románu pogratulovať predstavitelia mesta, ale i príbuzní, známi  a kolegovia z literárneho klubu.
Krst knihy.jpg
Predstavenie autora.jpg
Básnici a beatnici z obidvoch strán rieky Moravy sa predstavili čitateľskej verejnosti v skalickej knižnici. Okrem veršov a prózy zaznela muzika kapely Potkaní sezóna z moravskej obce Lužice.
FOTO Nina Petrovičová
foto 1.jpg
foto 2.jpg
foto 3.jpg
foto 4.jpg
foto 5.jpg
foto 6.jpg
foto 7.jpg
Mandragora - obrázek

Mandragora - obrázek

V pondelok 8. marca sa v priestoroch kaviarne Il Don Giovanni v Malackách konal krst nového románu Mandragora, ktorého autorkou je prozaička Dáška Čejková. Pri tejto príležitosti sa konalo aj autorské čítanie s účasťou poetky a krstnej mamy Mandragory - Zdenky Kuliškovej a poetky Zdenky Lacikovej.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one