Nová ôsma kniha Zdenka Lacikovej s názvom Z POLOSNA predstavuje básnickú skladbu Pri zemi s 30-timi akrostichmi a v druhej časti s názvom Ticho je 15 lyrických reflexií. Prezentácia knihy sa uskutočňuje prostreníctvom internetu. Kniha vydala Forza Slovakia, s. r. o. a vyšla s podporou SSOŠ VIA Humana a OZ KVARTETO. Grafickú úpravu knihy zrealizoval Miro Kraner.
Obálka na web.jpg
18.10.2009 - obrázek

18.10.2009 - obrázek

V nedeľu 18. októbra sa vo Františkánskom kláštore v Skalici uskutočnil prvý večer IX. ročníka Festivalu Jána Smreka. Účastníkmi podujatia boli: riaditeľ festivalu básnik, prekladateľ a vydavateľ Milan Richter a jeho hostia Peter Curman /Švédsko/, Karen Kungová /Taiwan/, Ane Nydalová /Nórsko/, Endre Ruset  /Nórsko/ a traja spisovatelia zo Slovenska: Elena Hidvéghyová - Yung, Jozef Špaček a Zdenka Laciková.

   V stredu 8. júla sa v holíčskom zámku sa uskutočnilo poeticko-hudobné pásmo, ktoré pre milovníkov poézie pripravili Mestská knižnica v Holíči v spolupráci s Klubom autorov a priateľov literatúry. Divákom sa predstavili s básňami Adriana Gulíšková, Vladimír Petrovič, Pavol Nemec Lelín, Ladislav Špánik, Ivan Eduard Hnát a Zdenka Laciková. K recitácii básní prispela aj Jarmila Rothová a Dana Hnátová. Z Literárneho kruhu autorov Hodonínska sa predstavil Michal Oliva, Stanislav Hradil a Jiří Hubáček. O krásne poetický hudobný sprievod sa postaral klavírista Roman Blaha.

P1220772.JPG
P1220737.JPG
P1220740.JPG
Máj - lásky čas

Podujatie Máj - lásky čas, ktoré sa uskutočnilo 22. 5. 2009 v priestoroch Záhorskej galérie v Senici, predstavilo najnovšiu ľúbostnú lyriku autorov Záhoria - Vlada Petroviča, Adriany Gulíškovej, Laca Špánika, Pala Lelína Nemca, Ivana Eduarda Hnáta a Zdenky Lacikovej.  Prezentoval sa aj moravský literát Jiří Hubáček. Autorov zo Záhoria predstavila recitátorka z Holíča Milka Ružičková a básňou ich pozdravil senický autor Pavol Stanislav Pius. Stretnutie spolu so Záhorskou galériou organizovala Záhorská knižnica v Senici. Podujatie organizačne pripravila Alžbeta Pulmanová, recitujúcim hosťom sa prihovoril i riaditeľ galérie PhDr. Štefan Zajíček a riaditeľka senickej knižnice Mgr. Katarína Sokupová. Počas akcie bola v galérii inštalovaná výstava jedného z významných slovenských umelcov - akademického sochára Ilju Holešovského.
Senica 2.jpg
Senica.jpg
Senica 3.jpg
Senica 4.jpg
Čakanie na deviatu vlnu - obrázek

Čakanie na deviatu vlnu - obrázek

Čakanie na deviatu vlnu – to je názov 4. zbierky PaedDr. Ivana Eduarda Hnáta. Po knihách Veršoštepy, En pasant a Neúplný tretí tucet sa opäť predstavil nápadito a svojsky. Najnovšiu knihu Ivana Hnáta. Prezentácia jeho najnovších veršov sa uskutočnila v Mestskej knižnici v Holíči 30. marca.2009. Čakanie na deviatu vlnu – to je názov 4. zbierky PaedDr. Ivana Eduarda Hnáta. Po knihách Veršoštepy, En pasant a Neúplný tretí tucet sa opäť predstavil nápadito a svojsky. Najnovšiu knihu Ivana Hnáta. Prezentácia jeho najnovších veršov sa uskutočnila v Mestskej knižnici v Holíči 30. marca 2009.
26. marca sa v priestoroch skalickej knižnice uskutočnila krásna prezentácia debutu Mgr. Vladimíra Petroviča. Autor verejnosti predstavil básnickú zbierku Cesty plné človečiny. K autorskej recitácii sa pripojili aj ďalší účinkujúci Ing. Jarmily Rothová a PaedDr. Ivan E. Hnát. Recenziu k básnickej zbierke pripravil ThB. Pavel Proksa. Na podujatí sa stretlo množstvo hostí z radov priateľov básnika, jeho rodina, kolegovia z literárneho klubu KAPL aj literárni priatelia z Moravy.
CESTY plné človečiny.jpg

26. februára sa v priestoroch skalickej knižnice stretli priaznivci písaného slova s členmi KAPL z Holíča a ich literárni hostia z  Hodonína. V pásme slova a hudby sa publiku s novými textami predstavili autori a recitátorka Milka Ružičková. Hrou na kontrabas a akordeón zaujali Marián Frolo s Palom Lelínom Nemcom.  Foto: Ivan Lacika

1

1

2

2

3

3

5

5

4

4

6

6

7

7

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one