V  starobylej koncertnej sále františkánskeho kláštora v Skalici 14.12.2006 zorganizovali oddelenie kultúry a mestská knižnica v Skalici spolu s Klubom autorov a priateľov literatúry v Holíči poetické pásmo Holíč Skalici. Scénár autorsky pripravil básnik Mgr. Vladimír Petrovič a hudbu skomponoval riaditeľ ZUŠ Holíč Peter Kovárik. V prvej časti podujatia sa divákom predstavil MUDr. Ján Rak. Pieseň v džezovom rytme Na križovatke v Skalici, s textom Jána Raka prezentoval Peter Kovárik. V druhej časti literárneho večera sa poslucháči oboznámili s básňami poetky Zdenky Lacikovej. Z predstavených povestí  publikum zaujala predovšetkým balada Katova lipa. Stretnutie uzavrel výber poézie PaedDr. Ivana Eduarda Hnáta a obecenstvo ocenilo satirickú báseň (Ne)okresnému mestu s láskou.
Dny slovácko-záhoráckých poetů

Dny slovácko-záhoráckých poetů

1.- 3.10. sa v priestoroch Mestskej knižnice v Hodoníne uskutočnili v rámci Týždňa knižníc Dni slovácko-záhoráckych poetov. Na podujatí sa postupne predstavili: 1. deň - autorského čítania - Vladimíra Klimecká a Zdenka Laciková, 2. deň - Juraj Jordán Dovala a Pala Nemec a 3. deň - Michal Oliva a Vladimír Petrovič.
Pútavé tóny piesní a poézia literátov holíčskeho KAPL sa rozozneli v priestoroch kaplnky v holíčskom kaštieli. Autori pripravili sami sebe a takisto svojim priaznivcom pásmo básní, ktoré sa stretli s veľkou odozvou.
2

2

1

1

3

3

Večer poézie v holíčskom Dome kultúry

Večer poézie v holíčskom Dome kultúry

Pásmo poézie

V piatok 30. marca sa Kultúrnom dome v Holíči konalo poetické pásmo s názvom Poézia Pomoravia. Organizátormi podujatia boli Klub autorov a priateľov literatúry v Holíči, Centrum kultúry a športu a mestská knižnica. V prvej časti predstavili vlastnú tvorbu hostia z Hodonína, básnici Juraj Jordán Dovala, Vladimíra Klimecká a Michal Oliva. Hudobný sprievod hostí i domácich autorov na klavíri zabezpečil riaditeľ ZUŠ Peter Kovárik.Vďaka hercovi a recitátorovi Jozefovi Šimonovičovi a Emílii Rúžičkovej sa milovníci poézie mohli zoznámiť s tvorbou Jána Raka, Ivana Eduarda Hnáta, Zdenky Lacikovej, Pavla Proksu, Ladislava Špánika, Fera Rajeca a Vladimíra Petroviča. Podujatie moderovala Silvia Lukovičová a Mária Gálisová.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one